Tapahtumat

Elokuu  2017
S M T K T P L
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Päivän kysymys

Mikä on parasta Humuksessa?

Työelämä

Alakko nää hommiin palaa kuvioihin 2016! Työelämäpäivien ohjelma päivittyy tälle sivulle.

Sivulle on myös koottu lyhyesti kaikki oleellinen tieto lokakuussa 2014 järjestetystä Alakko nää hommiin? -humanistin työelämäpäivästä.

Onko urapolku hakusessa? Ei hätää, katso mitä päivän ohjelmaan osallistuneet alumnit ovat tehneet!

Lisäksi voit selata sähköistä versiota Humanistin työelämäkirjasta, joka tarjoaa runsaasti vinkkejä työllistymiseen.

 

Alumnit:
Jussi Autio jussi.autio@oamk.fi
Ville Juutinen ville.juutinen@discendum.com
Laura Juvala laura.juvala@tutoris.fi
Sakari Kitunen sakke.kitunen@gmail.com
Rosa Liksom rosa@rosaliksom.com
Heikki Niemi heikki.s.niemi@gmail.com
Marja Nousiainen Marja.nousiainen@gmail.com
Anne Ollikainen anne.ollikainen@springhouse.fi
Anne Salmi anne.salmi@ttl.fi
Eve Starck estarck@gmail.com
Tina Sundqvist
Pekka Timonen Pekka.H.Timonen@vnk.fi

 

  • Katso tästä Anne Ollikaisen esitys oman osaamisen tunnistamisesta (PowerPoint)

 

  • Humanistin työelämäkirja (klikkaa kuvaa):